• PROCEDURY BEZPIECZEŃSTWA - covid 19

        • PROCEDURY BEZPIECZEŃSTWA W OKRESIE ZAGROŻENIA COVID-19

          OBOWIĄZUJĄCE PODCZAS ORGANIZACJI

           wczesnego wspomagania  rozwoju dziecka

          W SZKOLE PODSTAWOWEJ NR 16 W TORUNIU

           

           Podstawa prawna:

          1. Rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej z dnia 29 kwietnia 2020 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 http://dziennikustaw.gov.pl/DU/2020/780

          2. Rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej z dnia 29 kwietnia 2020 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie szczególnych rozwiązań w okresie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 http://dziennikustaw.gov.pl/DU/2020/781

          3. Rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej z dnia 14 maja 2020 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie szczególnych rozwiązań w okresie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19.

          4. Rekomendacje GIS, MZ i MEN  dotyczące organizacji zajęć rewalidacyjnych,
          rewalidacyjno-wychowawczych i wczesnego wspomagania rozwoju dziecka z dnia 14 maja2020  r

           

          Cel główny:

          Wprowadzenie procedur dotyczących bezpieczeństwa dzieci i pracowników SP nr 16
          w Toruniu, znajduje swoje uzasadnienie w trosce o zdrowie i bezpieczeństwo każdego dziecka objętego opieką naszej placówki.

          Pracownicy SP16 oraz rodzice i  dzieci zobowiązani są znać i przestrzegać postanowień niniejszego dokumentu.

          Sposób prezentacji procedur:

          1. Zapoznanie wszystkich pracowników SP Nr 16 z treścią procedur i zobowiązanie do ich respektowania.
          2. Zapoznanie rodziców z obowiązującymi w placówce procedurami na stronie internetowej szkoły.

          Spis procedur:

          1. Procedura dotycząca  przyprowadzania i odbierania dziecka.

          2. Procedura postępowania w sytuacji podejrzenia zakażenia.

          3. Procedura bezpieczeństwa w sali szkolnej.

          4. Zadania i obowiązki pracowników SP16.

          5. Zadania rodziców/opiekunów dzieci.

          1. PROCEDURA DOTYCZĄCA PRZYPROWADZANIA I ODBIERANIA DZIECKA

          1. Przed przyprowadzeniem dziecka rodzic musi zgłosić do Dyrekcji taką potrzebę.
          2. Po zgłoszeniu dziecka rodzic wypełnia wniosek (zał.1).
          3. Dziecko, jeśli ukończyło 4 r.ż. w drodze do i z placówki jest zabezpieczone w maseczkę ochronną.
          4. Rodzice mają obowiązek przyprowadzać dziecko zdrowe, bez objawów chorobowych, a w przypadku zachorowania dziecka w czasie pobytu na terenie szkoły rodzice zobowiązani są do jak najszybszego odebrania dziecka po otrzymaniu informacji telefonicznej od wychowawcy.
          5. Rodzic nie posyła dziecka do szkoły, jeżeli w domu przebywa ktoś na kwarantannie lub izolacji albo w ciągu ostatnich 14 dni miał kontakt z osobą chorą z powodu koronawirusa.
          6. Rodzice osobiście powierzają dziecko nauczycielowi prowadzącemu zajęcia przy drzwiach wejściowych z zachowaniem dystansu społecznego w odniesieniu do pracowników podmiotu, jak i innych rodziców, wynoszący min. 2m.
          7. Przy wejściu do placówki  mierzona jest dziecku temperatura. Pomiar temperatury ciała u dzieci i młodzieży oraz kadry pedagogicznej i niepedagogicznej możliwy jedynie po uprzednim uzyskaniu ich zgody.
          8. Dezynfekowanie rąk przed wejściem na teren jednostki systemu oświaty (nie dot. dzieci pon.6. r.ż.).
          9. Uzgodnienie szybkiej ścieżki komunikacji z rodzicami dzieci i młodzieży w przypadku ich złego samopoczucia.
          10. Nauczyciel ma prawo odmówić przyjęcia dziecka, jeżeli jego stan sugeruje, że nie jest ono zdrowe, jak również prosić o przedstawienie zaświadczenia lekarskiego, potwierdzającego, że może ono uczęszczać do placówki.

           

          2. PROCEDURA POSTĘPOWANIA

          W SYTUACJI PODEJRZENIA ZAKAŻENIA KORONAWIRUSEM

          LUB ZACHOROWANIA NA COVID-19

          1. Do szkoły muszą przychodzić osoby zdrowe, bez jakichkolwiek objawów wskazujących na chorobę zakaźną.
          2. W pracę z dziećmi powinny być zaangażowane osoby poniżej 60 lat, bez żadnych problemów zdrowotnych.
          3.  Dyrektor wyznaczył i przygotował (m.in. wyposażenie w środki ochrony i płyn dezynfekujący) pomieszczenie, w którym będzie można odizolować osobę w razie zdiagnozowania objawów chorobowych (s. 305a).
          4. W widocznym miejscu zostały zamieszczone informacje z numerami telefonu do organu prowadzącego, stacji sanitarno – epidemiologicznej oraz służb medycznych, z którymi należy się skontaktować w przypadku stwierdzenia objawów chorobowych.
          5. W przypadku stwierdzenia podejrzenia zarażenia się wirusem przez uczestnika zajęć niezwłoczne jest  podjęcie kroków mających na celu odizolowanie w odrębnym pomieszczeniu tej osoby od innych osób przebywających w placówce. Następnie należy zawiadomić rodzinę bądź osoby wskazane do kontaktu o zaistniałej sytuacji oraz skontaktować się telefonicznie z powiatową/wojewódzką stacją sanitarno-epidemiologiczną w celu uzyskania decyzji co do dalszego postępowania zgodnie z procedurą ogólną.
          6. W przypadku niemożności nawiązania kontaktu z rodzicami, nauczyciel podejmuje wszelkie dostępne czynności w celu nawiązania kontaktu z osobami upoważnionymi przez rodziców do odbioru dziecka. W sytuacjach nagłych, gdy stan zdrowia dziecka wymaga natychmiastowej interwencji lekarskiej, nauczyciel jest zobowiązany do podjęcia działań opisanych w Wytycznych GIS - postępowania w przypadku podejrzenia zakażenia.
          7. Rodzice powinni pozostawić chore dziecko w domu, skontaktować się telefonicznie ze stacją sanitarno – epidemiologiczną,  oddziałem zakaźnym, a w razie pogarszania się stanu zdrowia zadzwonić pod numer 112 lub 999 i poinformować o prawdopodobieństwie zakażenia koronawirusem.
          8. Pracownicy powinni zostać poinstruowani, że w przypadku wystąpienia niepokojących objawów powinni pozostać w domu i skontaktować się telefonicznie ze stacją sanitarno-epidemiologiczną, oddziałem zakaźnym, a w razie pogarszania się stanu zdrowia zadzwonić pod nr 999 lub 112 i poinformować, że mogą być zakażeni koronawirusem.
          9. W przypadku wystąpienia u pracownika wykonującego swoje zadania na stanowisku pracy niepokojących objawów sugerujących zakażenie koronawirusem należy niezwłocznie odsunąć go od pracy i odesłać transportem indywidualnym do domu (transport własny lub sanitarny). Należy wstrzymać przyjmowanie dzieci oraz powiadomić właściwą miejscowo powiatową stację sanitarno-epidemiologiczną i stosować się ściśle do wydawanych instrukcji i poleceń.
          10. Pracownik powinien oczekiwać na transport w wyznaczonym pomieszczeniu, w którym jest możliwe czasowe odizolowanie go od innych osób. Jeśli nie ma dostępnego takiego pomieszczenia, należy wydzielić obszar, w którym ta osoba będzie odseparowana od innych w odległości min. 2 m z każdej strony.
          11. Należy ustalić obszar, w którym poruszał się i przebywał pracownik, przeprowadzić rutynowe sprzątanie, zgodnie z procedurami zakładowymi oraz zdezynfekowanie powierzchni dotykowych (klamki, poręcze, uchwyty).
          12. Stosowanie do zaleceń państwowego powiatowego inspektora sanitarnego przy ustalaniu, czy należy wdrożyć dodatkowe procedury, biorąc pod uwagę zaistniały przypadek.
          13. W przypadku choroby pracownika należy poinformować stację sanitarno – epidemiologiczną , dostosować się do zaleceń, wstrzymać się od przyjmowania kolejnych grup dzieci.

           

          3. PROCEDURA BEZPIECZEŃSTWA W SALI SZKOLNEJ

           

          1.  Organizacja pracy z dziećmi:

          1. Brak wstępu na teren jednostki systemu oświaty osób, których obecność nie jest konieczna do zapewnienia realizacji zajęć.

          2.Poinformowanie opiekunów/ rodziców, że w razie stwierdzenia niepokojących objawów wskazujących na wystąpienie choroby zakaźnej wskazane jest pozostanie w domu i skorzystanie z teleporady medycznej.

          3. Śledzenie informacji umieszczanych na stronach internetowych Głównego Inspektoratu Sanitarnego i Ministerstwa Zdrowia, wytycznych i zaleceń w zakresie koronawirusa (SARS-CoV-2), w tym zasad bezpiecznego postępowania.

          4.  Zaleca się zajęcia indywidualne . Minimalna przestrzeń do  zajęć dla dzieci w sali nie może być mniejsza niż 4 mkw. na jedno dziecko i każdego opiekuna. ( do przestrzeni tej nie wlicza się pomieszczenia lub pomieszczeń kuchni, zbiorowego żywienia, pomocniczych (ciągów komunikacji wewnętrznej, pomieszczeń porządkowych, magazynowych, higieniczno- sanitarnych, np. łazienek i ustępów). Nie  sumujemy powierzchni sal dla dzieci i nie przeliczamy łącznej jej powierzchni na limit miejsc. Powierzchnię każdej sali wylicza się z uwzględnieniem mebli i innych sprzętów w niej się znajdujących. Zaleca się częste mycie rąk (wodą z mydłem) lub dezynfekować je preparatami na bazie alkoholu (min. 60%).

          5. W sali, w której przebywać będą dzieci, nie może być zabawek, przedmiotów, sprzętów, których nie można skutecznie uprać lub dezynfekować (np. pluszowe zabawki), a wykorzystywane przybory sportowe – piłki, skakanki, obręcze należy dokładnie czyścić lub dezynfekować.

          6. Każda sala, w której przebywa dziecko przynajmniej raz na godzinę powinna  być wietrzona.

          7. Dzieci nie powinny stykać się ze sobą. Różne godziny rozpoczynania i zakończenia zajęć.

          8. Opiekunowie między sobą powinni zachować dystans społeczny wynoszący minimalnie 1,5 m, a osoby przyprowadzające i odbierające dzieci nie powinny podchodzić do osób tam przebywających, zarówno do dzieci, jak i dorosłych bliżej niż na 2 m. Obowiązuje też zasada, że  w placówce powinien przebywać jeden rodzic z dzieckiem.

          9. Rodzic ma obowiązek podać sposób szybkiej komunikacji z nauczycielem.

          10. Dziecko manifestujące niepokojące objawy choroby należy odizolować w odrębnym pomieszczeniu lub w wyznaczonym miejscu z zapewnieniem minimum 2 m odległości od innych osób i niezwłocznie poprosić opiekunów, aby je odebrali.

           

           

          2.  Higiena, czyszczenie i dezynfekcja pomieszczeń i powierzchni:

           

          1. Należy ograniczyć kontakty kadry niezaangażowanej w bezpośrednią pracę z dziećmi i młodzieżą uczestniczących w zajęciach  zajęć wczesnego wspomagania rozwoju dziecka od uczestników zajęć oraz od kadry prowadzącej te zajęcia.

          2. Przed wejściem do budynku oraz w częściach wspólnych znajduje się płyn dezynfekujący wraz z informacją o obowiązkowym dezynfekowaniu rąk (nie dot. dzieci pon. 6.r.ż.).

          3. Informowanie dzieci i młodzieży, w sposób dostosowany do ich potrzeb, o unikaniu dotykania oczu, nosa i ust. Należy przypominać dzieciom o częstym i dokładnym myciu rąk, po przyjściu do szkoły, przed jedzeniem, po powrocie  ze spaceru, czy po skorzystaniu z toalety.

          4.Dbanie o zachowanie odpowiedniego dystansu społecznego, przy uwzględnieniu potrzeb dzieci i młodzieży.

          5. Zaleca się pracę indywidualną zapewniając bezpieczne i higieniczne warunki realizacji zajęć.

          6. Sala, w której przebywają dzieci powinna być wietrzona przynajmniej raz na godzinę, w czasie przerwy, a w razie potrzeby także w czasie zajęć.

          7. W każdej sali szkolnej następuje rotacja sprzętu. Użyte przez dzieci pomoce dydaktyczne są odkładane do specjalnego pojemnika  i dezynfekowane po użyciu przez dane dziecko. Przeprowadzając dezynfekcję, należy ściśle przestrzegać zaleceń producenta znajdujących się na opakowaniu środka do dezynfekcji. Ważne jest ścisłe przestrzeganie czasu niezbędnego do wywietrzenia dezynfekowanych pomieszczeń, przedmiotów tak, aby dzieci nie były narażone na wdychanie oparów środków służących do dezynfekcji.

          8. Należy kilka razy dziennie wykonywać prace porządkowe, ze szczególnym uwzględnieniem utrzymywania w czystości sprzętu rehabilitacyjnego, biurek, stołów, klamek, włączników światła, poręczy– muszą być one regularnie przecierane z użyciem wody i detergentu lub środka dezynfekcyjnego (najlepiej po każdych zajęciach i przy zmianie grupy uczestników).

          9. Czyszczenie ciągów komunikacyjnych, dezynfekcji powierzchni dotykowych – poręczy, klamek i powierzchni płaskich, w tym blatów w salach i w pomieszczeniach spożywania posiłków, klawiatury, włączników.  Monitoring codziennych prac porządkowych polega na zapisie czynności porządkowych w odpowiednim miejscu, w danej sali (zał. 2)

          10. Nauczyciele pracujący z dziećmi i pozostali pracownicy mogą być zaopatrzeni w indywidualne środki ochrony osobistej – jednorazowe rękawiczki, maseczki na usta i nos/przyłbice, a także fartuchy z długim rękawem (do użycia w razie konieczności np. przeprowadzania zabiegów higienicznych u dziecka).

          11.W pomieszczeniach sanitarno-higienicznych wiszą plakaty z zasadami prawidłowego mycia rąk oraz instrukcje przy dozownikach z płynem do dezynfekcji.

          12. Należy też zapewnić bieżącą dezynfekcję toalet(min. 2xdziennie).

          13. Nie można korzystać z fontann i źródełek wody pitnej.

          14.W przypadku, kiedy ze względu na brak zgody rodzica, bądź ryzyka wynikającego z charakteru zajęć lub zagrożenia zdrowotnego, czy braku możliwości zorganizowania zajęć w sposób zmniejszający ryzyka, należy kontynuować pracę z dziećmi lub uczniami z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość.

           

          4. OBOWIĄZKI I ZADANIA PRACOWNIKÓW SZKOŁY

          1. Nauczyciele organizują zajęcia w sposób przemyślany, tak aby przewidywać ewentualne zagrożenia i im przeciwdziałać.
          2. Wszyscy pracownicy mają zapewnione środki ochrony indywidualnej (maski, przyłbice, rękawiczki, fartuchy w razie potrzeby) oraz instrukcje prawidłowego ich stosowania.
          3. Pracownicy zostali poinstruowani, że w przypadku wystąpienia niepokojących objawów powinni pozostać w domu i skontaktować się telefonicznie ze stacją sanitarno-epidemiologiczną, oddziałem zakaźnym, a w razie pogarszania się stanu zdrowia zadzwonić pod nr 999 lub 112 i poinformować, że mogą być zakażeni koronawirusem.
          4. Są zobowiązani do śledzenia na bieżąco informacji Głównego Inspektora Sanitarnego i Ministra Zdrowia dostępnych na stronach https://gis.gov.pl/lub https://www.gov.pl/web/koronawirus/, a także obowiązujących przepisów prawa.
          5. Promują zasady higieny i umożliwienie ich realizacji poprzez:

           1.Przypominanie  zasad współpracownikom oraz dzieciom:

          1. higieny rąk (mycie i dezynfekcja),
          2. higieny dróg oddechowych (podczas kaszlu i kichania należy zakryć usta i nos zgiętym łokciem lub chusteczką, a następnie jak najszybciej wyrzucić chusteczkę do zamkniętego kosza i umyć ręce),

          2. Pracownicy są uwrażliwieni na konieczność stosowania środków ochrony osobistej (np.    rękawiczek, maseczek itp.) oraz mycia i dezynfekcji rąk, w tym szczególnie:

          1. przed i po kontakcie z dziećmi i młodzieżą,
          2. po kontakcie z zanieczyszczonymi powierzchniami lub sprzętem,
          3. po usunięciu środków ochrony osobistej,

          3. Pracownicy nie noszą biżuterii w jednostce systemu oświaty – na rękach poniżej łokcia nie można nosić żadnych pierścionków, zegarków, bransoletek, gdyż utrudniają one prawidłowe umycie, dezynfekcję rąk.

          4. Wszyscy mają zapewnione środki czystości (mydło, ręczniki papierowe) oraz przy wejściu i w każdym pomieszczeniu wspólnego użytku środków do dezynfekcji,

          5. Nauczyciele, w miarę możliwości, używają środków ochrony podczas  prowadzenia zajęć oraz informują dzieci i młodzież o konieczności stosowania tego rozwiązania w sposób dostosowany do ich możliwości psychofizycznych,

          6. Pracownicy przy czynnościach pielęgnacyjnych w stosunku do dzieci i młodzieży używają odpowiednich środków ochrony indywidualnej.

           

          1. Podczas zajęć organizowanych w salach zabaw lub innych pomieszczeniach w szkole uwaga nauczyciela jest skupiona wyłącznie na powierzonych jego opiece dzieciach przy zachowaniu możliwie maksymalnej odległości, zmianowości grup; nauczyciel w czasie sprawowania opieki nad dziećmi nie prowadzą żadnych prywatnych rozmów z innymi osobami, zarówno osobistych jak i telefonicznych.  Zakaz korzystania z telefonów podczas zajęć.
          2. Pracownicy informują dzieci i młodzież, w sposób dostosowany do ich możliwości psychofizycznych o ryzyku, jakie niesie ze sobą nieprzestrzeganie zasad higieny oraz przekazywanie wskazówek Głównego Inspektora Sanitarnego w powyższym zakresie.
          3. Nauczyciele pracują wg ustalonego harmonogramu oraz w wyznaczonych salach.
          4. Nauczyciele kontrolują salę zajęć, sprzęt, pomoce i zabawki. Regularne dezynfekowanie często używanych powierzchni użytkowych i wyposażenia wykorzystywanego do zajęć.

                     W szczególności ważne jest:

          1.regularne czyszczenie powierzchni wspólnych, np.: klamek drzwi wejściowych, poręczy, blatów, oparć krzeseł, sprzętu do rehabilitacji, pomocy dydaktycznych;

          2.dezynfekowanie powierzchni dotykowych, np.: biurek i stolików/ławek, klawiatur i myszek, włączników świateł.

          3.W szczególności należy przeprowadzić takie działania po zakończeniu zajęć przez uczestnika (w przypadku zajęć indywidualnych) lub grupę uczestników i przed rozpoczęciem zajęć przez uczestnika lub drugą grupę uczestników.

          4. regularne wietrzenie pomieszczeń .

          1. Pracownicy  powinni zachować dystans społeczny między sobą, w każdej przestrzeni podmiotu, wynoszący min.1,5 m.
          2. W przypadku stwierdzenia podejrzenia zarażenia się wirusem przez uczestnika zajęć niezwłoczne jest podjęcie kroków mających na celu odizolowanie w odrębnym pomieszczeniu tej osoby od innych osób przebywających w placówce.
          3. Pracownicy dbają o zapewnienie odpowiedniej liczby specjalnie zamykanych i opisanych koszy na zużyte środki ochrony indywidualnej.
          4. Wszyscy wyrzucają zużyte jednorazowe środki ochrony osobistej do zamykanych, wyłożonych workiem foliowym koszy znajdujących się w łazienkach dla pracowników SP 16.

           

           

           

           

          5.  ZADANIA I OBOWIĄZKI RODZICÓW/OPIEKUNÓW:

            1. Zapoznają się z procedurami bezpieczeństwa obowiązującymi w Szkole podstawowej Nr 16 w Toruniu.
            2. Dostarczają do Dyrektora wymagane dokumenty.
            3. Rodzice i opiekunowie przyprowadzający/odbierający uczniów do/ze szkoły mają zachować dystans społeczny w odniesieniu do pracowników szkoły oraz innych uczniów i ich rodziców wynoszący min. 2 m.
            4. Rodzice mogą wchodzić z dziećmi wyłącznie do przestrzeni wspólnej szkoły lub wyznaczonego obszaru z zachowaniem zasady – jeden rodzic z dzieckiem lub w odstępie 2 m od kolejnego rodzica z dzieckiem, przy czym należy rygorystycznie przestrzegać wszelkich środków ostrożności (m. in. osłona ust i nosa, rękawiczki jednorazowe lub dezynfekcja rąk).
            5. Uczniowie do szkoły są przyprowadzani/odbierani przez osoby zdrowe.
            6. Jeżeli w domu przebywa osoba na kwarantannie lub izolacji nie wolno przyprowadzać dziecka do szkoły.
            7. Należy ograniczyć przebywanie osób z zewnątrz w placówce do niezbędnego minimum, z zachowaniem wszelkich środków ostrożności (m. in. osłona ust i nosa, rękawiczki jednorazowe lub dezynfekcja rąk, tylko osoby zdrowe) i w wyznaczonych obszarach.
            8. Należy zapewnić sposoby szybkiej komunikacji z nauczycielem.
            9. Rodzice wyrażają pisemną zgodę na pomiar temperatury ciała ucznia jeżeli zaistnieje taka konieczność, w przypadku wystąpienia niepokojących objawów chorobowych.(zał.1)
            10. Rodzice sygnalizują wcześniej wszelkie potrzeby i dolegliwości dziecka związane z przebywaniem dziecka w placówce.
            11. Rodzice/opiekunowie są poinformowani, że w razie stwierdzenia niepokojących objawów wskazujących na wystąpienie choroby zakaźnej wskazane jest pozostanie w domu i skorzystanie z teleporady medycznej.

           

          Spis załączników:

          Załącznik 1: Wniosek o powrót dziecka do szkoły.

          Załącznik 2: Arkusz monitorowania codziennych prac porządkowych.

          Załącznik 3: Wykaz niezbędnych telefonów.

           

          Zał.1.

                                                                                                                       Toruń, ……………....

           

          …………………………………………………………………..

          Imię i nazwisko rodzica/opiekuna dziecka

          …………………………………………………………………..

          Adres zamieszkania rodzica

           

          …………………………………………………………………..

          Nr telefonu rodzica

           

           

                                                                                                       Dyrektor

                                                                                                       Szkoły Podstawowej Nr  16

                                                                                                       w Toruniu

           

           

          Wniosek o realizację zajęć na terenie szkoły

                      Mając na uwadze Rozporządzenie MEN zmieniające rozporządzenie w sprawie szczególnych rozwiązań w okresie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 dotyczące  organizacji zajęć wczesnego wspomagania rozwoju dziecka z dn. 14 maja 2020 r. oraz Rekomendacje MEN, MZ i GIS w związku z decyzją o możliwości bezpośredniej realizacji zajęć WWR na terenie szkoły od 18 maja 2020 r. , wnioskuję o możliwość   realizacji zajęć WWRD  od dnia   …… maja 2020 r.  dla mojego dziecka

          ………………………………………………………………………………………

          (imię i nazwisko dziecka)

           

          Oświadczam, iż jestem świadom/ świadoma pełnej odpowiedzialności za dobrowolne posłanie dziecka na zajęcia w szkole w aktualnej sytuacji epidemiologicznej.

          ………………………………….

                                                                                                (podpis rodzica/ prawnego opiekuna)

           

          Zobowiązuję się do przestrzegania obowiązujących w placówce procedur związanych z reżimem sanitarnym oraz odebrania dziecka z placówki w razie wystąpienia jakichkolwiek oznak chorobowych w czasie pobytu w placówce w czasie nie dłuższym niż 30 minut.

          Kontakt telefoniczny, pod którym jesteście Państwo zawsze dostępni

           

          ………..…………………………………………………………………………..………………………………….

           nr telefonu do szybkiego kontaktu                                                 (podpis rodzica/ prawnego opiekuna)

           

           

           

          W przypadku powrotu dziecka do szkoły zobowiązuję się do przestrzegania zasad:

           

          •  do szkoły uczęszcza dziecko zdrowe – bez objawów chorobowych,  przed przyprowadzeniem zostanie zmierzona dziecku temperatura,

          •  przekazania dyrektorowi informacji o stanie zdrowia dziecka, które są istotne, aby zapewnić dziecku odpowiednią opiekę podczas pobytu w szkole,

          •  nieposyłania dziecka, jeżeli w domu przebywa ktoś na kwarantannie lub w izolacji,

          •  niepozwalania zabierać dziecku do szkoły niepotrzebnych przedmiotów,

          •  zaopatrzenia dziecko, jeśli ukończyło 4. rok życia, w indywidualną osłonę nosa i ust podczas drogi do i ze szkoły,

          •  regularnego przypominania o podstawowych zasadach higieny i podkreślania, że powinno ono unikać dotykania oczu, nosa i ust, często myć ręce wodą z mydłem i  nie podawać ręki na powitanie,

          •  uczenia odpowiedniego sposobu zasłaniania twarzy podczas kichania i kasłania,

          • zachowania  dystansu społecznego min. 2 m od pracowników placówki, innych dzieci i ich rodziców,

          •  pisemnego wyrażenia zgody na pomiar temperatury ciała dziecka, jeśli zaistnieje taka konieczność, w przypadku wystąpienia niepokojących objawów chorobowych,

          •  przyprowadzania i odbierania dziecka ze szkoły zawsze przez osobę zdrową*,

          • wchodzenia z dzieckiem* wyłącznie do części wspólnej szkoły z zachowaniem zasady 1 rodzic z dzieckiem lub w odstępie od kolejnego rodzica z dzieckiem 2 m, i rygorystycznego przestrzegania wszelkich środków ostrożności (min. osłona ust i nosa, rękawiczki jednorazowe, dezynfekcja rąk).

           

          *dotyczy dzieci/uczniów przyprowadzanych przez rodziców/opiekunów

           

           

                                                                                          ………………………………….

                                                                                                (data i podpis rodzica/ prawnego opiekuna)

           

           

           

          Zał. 2

          Arkusz monitorowania codziennych prac porządkowych w dniu ………….sala……..

          Czas działania

          Zakres obszaru dezynfekcji

          Podpis pracownika

          Uwagi

           

           

           

           

           

           

           

           

           

           

           

           

           

          Zał.3

          WYKAZ NIEZBĘDNYCH TELEFONÓW

          Nazwa instytucji

          Numer telefonu

          Pogotowie Ratunkowe

          999

          Straż Pożarna

          998

          Policja

          997

          Numer alarmowy z telefonu komórkowego

          112

          Straż miejska

          986

          Pogotowie energetyczne

          991

          Komenda Rejonowa Policji

          Grudziądzka 17, 87-100 Toruń

          56 641 28 11

          Powiatowa Stacja Sanitarno- Epidemiologiczna Szosa Bydgoska 1,87-100 Toruń

          56 622-50-29, 56 65 862 42

          tel. alarmowy 692 282 098

          Wydział Edukacji

          ul. Fałata 39, 87-100 Toruń

          56 611 88 20

          Kuratorium Oświaty

          ul. Stanisława Moniuszki 15/21, 87-100 Toruń

          506 094 733

          Ośrodek Pomocy Społecznej

          ul. Konstytucji 3 Maja 40 c  
          87-100 Toruń

          tel. (56) 65 08 565
          fax. (56) 64 86 447

          Wydział Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego
          ul. Jagiellońska 3, 85-950 Bydgoszcz

          Tel. tel. +48 52 349 73 90
           

           

           

          Przydatne instrukcje:

          https://gis.gov.pl/aktualnosci/jak-skutecznie-dezynfekowac-rece/

          • mycia rąk

          https://gis.gov.pl/zdrowie/zasady-prawidlowego-mycia-rak/

          http://gis.gov.pl/wp-content/uploads/2018/04/mycie-r%C4%85k-kwadrat.png

          Instrukcja  prawidłowego zdejmowania maseczki

          https://gis.gov.pl/aktualnosci/jak-prawidlowo-nalozyc-i-zdjac-maseczke/

           

           

          http://gis.gov.pl/wp-content/uploads/2020/04/maseczka-MZ-PIS.png

           

          Instrukcja prawidłowego zdejmowania rękawiczek:

          https://gis.gov.pl/aktualnosci/koronawirus-jak-prawidlowo-nalozyc-i-zdjac-rekawice/

           

           

          http://gis.gov.pl/wp-content/uploads/2020/04/r%C4%99kawiczki.png

           

    • Kontakty

      • Szkoła Podstawowa nr 16 w Toruniu
      • tel/ fax (56) 648 - 19 - 72, (056) 648-19-68 tel kom. 534 717 888
      • Szkoła Podstawowa nr 16 w Toruniu, ul. Dziewulskiego 2 Sekretariat czynny w dni robocze od godz. 7.00 - do godz. 15.00 Kuratorium Oświaty w Bydgoszczy Delegatura w Toruniu Adres: 87-100 Toruń Moniuszki 15/21 87 - 100 Toruń Poland
    • Logowanie