• Regulamin i wyniki zbiórki nakrętek

• REGULAMIN AKCJI

„ZBIERAMY NAKRĘTKI”                 Serce z nakrętek na pomoc chorym dzieciom - Radio Wrocław

W SZKOLE PODSTAWOWEJ NR 16

IM. WANDY SZUMAN W TORUNIU

obowiązujący w roku szkolnym 2023/2024

1. Szkoła Podstawowa Nr 16 im. Wandy Szuman z Oddziałami Przedszkolnymi  organizuje zbiórkę plastikowych nakrętek.
          2. W akcji mogą brać udział dzieci z rodzinami z oddziałów przedszkolnych,  uczniowie z rodzinami ze szkoły podstawowej, przyjaciele i sympatycy naszej szkoły.
          3. Cel akcji:
          • Wsparcie potrzeb uczniów niepełnosprawnych naszej szkoły.
          • Wprowadzenie nawyku selektywnego zbierania odpadów.
          • Ochrona środowiska i propagowanie zachowań proekologicznych.
          1. Zasady prowadzenia zbiórki:
          • Zbiórka polega wyłącznie na gromadzeniu w placówce oświatowej  tylko nakrętek i przekazywaniu ich na określony cel.
          • Zbiórka obejmuje wszystkie plastikowe nakrętki (od wszystkich opakowań plastikowych i kartonowych).
          • Nakrętki będą gromadzone w metalowym sercu ustawionym na boisku szkolnym, ufundowanym przez Radę Rodziców.
          • Nakrętki należy wsypywać do serca, a kartkę zawierającą informacje: imię i nazwisko dziecka, grupa / klasa, ilość nakrętek (przeliczone sztuki lub kilogramy) oddajemy w portierni. Tam znajduje się teczka koordynatora akcji.
          1. Koordynatorzy zbiórki zobowiązują się podać  na stronie szkoły informacje dotyczące celu zbiórki i jej rezultatów.

W tym roku szkolnym pomagamy uczniom naszej szkoły.

1. Uczestnicy zbiórki będą mieli okazję wykazać się nie tylko dbałością  o środowisko, ale przede wszystkim wesprzeć dzieci i uczniów naszej placówki.
          2. Dla uczestników szczególnie wyróżniających się w zbiórce przewidziane są upominki i podziękowania.

Z góry dziękujemy za dar serca  i postawę proekologiczną!

Koordynator akcji – Violetta Szykowna - Konopińska