• Kreatywne Świetliki

• W roku szkolnym 2022/2023 do zajęć świetlicowych został włączony program innowacyjny "Kreatywne Świetliki", który będzie kontynuowany w kolejnych latach szkolnych 2023/2024/2025. Zajęcia oparte o ten program prowadzi p. Aleksandra Holf.

Program przeznaczony jest dla wszystkich grup wiekowych uczniów uczęszczających do świetlicy szkolnej.

Treści zawarte w Innowacji mogą być realizowane w dowolnej kolejności i modyfikowane przez nauczyciela, który chce wnieść do niego własne pomysły. Program ma charakter otwarty i w miarę potrzeb może być wzbogacony o nowe treści edukacyjne, formy i metody pracy.

Cel główny programu

• Rozwijanie uzdolnień, zainteresowań i kreatywności dzieci oraz ich wrodzonych możliwości twórczych poprzez różnorodną aktywność

Na zajęciach dzieci będą realizowały różnorodną działalność plastyczną, techniczną muzyczną i ruchową. Każda z nich kształtuje inne dyspozycje i umiejętności. Zastosowanie ich wszystkich przyczynia się do rozwoju ogólnej wrażliwości, twórczej aktywności uczniów, ich zainteresowań i uzdolnień.

Tematyka zajęć jest realizowana pod hasłem „Cztery pory roku” i dostosowana tematycznie do bieżącej pory roku.

Po zakończeniu danego cyklu zajęć przewidywane są wernisaże dziecięcych prac, które będzie można oglądać "na żywo".

Na bieżąco prace można również oglądać w folderze Album Fotograficzny.