• Lekka atletyka

•    Od wielu lat uczniowie Zespołu Szkół nr 16 są nieodłączną częścią każdej ważnej imprezy lekkoatletycznej rozgrywanej na terenie naszego miasta i odnoszą liczne sukcesy. Reprezentują Toruń w zawodach wojewódzkich i ogólnopolskich.

Dokładnie 10 lat temu, po długiej przerwie, zdobyliśmy pierwsze lekkoatletyczne trofeum - medal Halowych Zawodów Lekkoatletycznych. Autorem tego sukcesu był Patryk Przybysz, który zajął III miejsce w biegu na 30 m. Potem przyszły kolejne sukcesy, osiągane przez fantastycznych młodych ludzi, którzy pokochali bieganie, skakanie i rzucanie.

W 2006 roku, po raz pierwszy uczniowie naszej szkoły zakwalifikowali się do Ogólnopolskiego Finału Czwartków Lekkoatletycznych w Warszawie, a w latach kolejnych zajmowali już miejsca w pierwszej dziesiątce:

2007 Warszawa

IX miejsce w biegu na 300m – Katarzyna Zillmann

X miejsce w biegu na 60m – Mateusz Marciniak

2008 Warszawa

V miejsce w biegu na 300m – Katarzyna Zillmann

2009 Warszawa

V miejsce w biegu na 300m – Kamil Wrzesiński

2010 Warszawa

IX miejsce w skoku w dal - Justyna Kucharska

2011 Warszawa

VI miejsce w rzucie piłką palantową - Filip Wolski w roczniku 2000

VII miejsce w rzucie piłką palantową - Jacek Paradowski w roczniku 1999

2012  Łódź

V miejsce w rzucie piłką palantową - Filip Wolski w roczniku 2000

V miejsce w rzucie piłką palantową - Jacek Paradowski w roczniku 1999

2013 Łódź

V miejsce w biegu na 300m - Olivier Tarasiewicz

VII miejsce w rzucie piłką palantową - Filip Wolski

Zajęcia przygotowujące do zawodów lekkoatletycznych prowadzi Irena Stachera w hali i na boisku ZS 16 w Toruniu w poniedziałki w godzinach od 14.40 do 17.00 (cały rok szkolny) oraz w czwartki od 15.30 do 17.00 na boisku (wiosna i jesień).

Kalendarium najważniejszych osiągnięć w zawodach wojewódzkich

Szkoła Podstawowa nr 16:

2007/08   - trzecie miejsce drużyny dziewcząt w Półfinale Wojewódzkim czwórboju lekkoatletycznego

2010/11    - brązowy medal Justyny Kucharskiej w skoku w dal w Halowych Mistrzostwach Województwa

- brązowy medal Wiktorii Jóźwickiej w biegu na 60 m w Halowych Mistrzostwach Województwa

2012/13    - trzecie miejsce Oliviera Tarasiewicza w Finale Wojewódzkim trójboju lekkoatletycznego

- piąte miejsce drużyny chłopców w Finale Wojewódzkim trójboju lekkoatletycznego

Gimnazjum nr 16:

2010/11    - drugie miejsce Krystiana Glicha w skoku w dal w Drużynowych Miedzywojewódzkich Halowych Zawodach LA

- brązowy medal Krystiana Glicha w skoku w dal w Halowych Mistrzostwach Województwa

- trzecie miejsce Krystiana Glicha w skoku w dal w Pucharze Samsunga

2011/12     - wicemistrzostwo województwa kujawsko–pomorskiego Krystiana Glicha w skoku w dal

Szczegółowe informacje o osiągnięciach sportowych uczniów oraz dokumentację fotograficzną tych wydarzeń można znaleźć w odpowiednich zakładkach na stronie naszej szkoły.