•

Laboratoria Przyszłości to inicjatywa edukacyjna realizowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Jej priorytetem jest umożliwienie wszystkim szkołom podstawowym budowania wśród uczniów kompetencji przyszłości z tzw. kierunków STEAM (nauka, technologia, inżynieria, sztuka i matematyka).
          Szkoła Podstawowa nr 16 w Toruniu przystąpiła do programu Laboratoria Przyszłości i otrzymała wsparcie finansowe wysokości 165 300 zł
          Otrzymane wsparcie finansowe pozwoliło na zakup wyposażenia technicznego potrzebnego w kształtowaniu i rozwijaniu umiejętności manualnych i technicznych, umiejętności samodzielnego i krytycznego myślenia, zdolności myślenia technicznego oraz umiejętności w zakresie nauk przyrodniczych, technologii i inżynierii, stosowania technologii informacyjno-komunikacyjnych, jak również pracy zespołowej, dobrej organizacji i dbania o porządek na stanowisku pracy oraz radzenia sobie w życiu codziennym. Dzięki temu wyposażeniu zajęcia będą dla uczniów jeszcze ciekawsze, angażujące, sprzyjające odkrywaniu ich talentów i rozwijaniu zainteresowań. W ramach programu w naszej placówce powstały cztery pracownie tematyczne - chemiczna, mechatroniczno - techniczna,  kulinarna, audio - video. Placówka również z własnych środków  wyremontowała pracownie oraz  uzupełniła niezbędne  produkty do prawidłowego funkcjonowania pracowni.